• 2015-06-25

Wieczory z Osiecką | Błaszczyk, Rybkowska, Wójciak

Amfiteatr na Bemowie w lipcu znów będzie rozbrzmiewał piosenkami Agnieszki Osieckiej w wyjątkowych interpretacjach. Muzyka na żywo w wykonaniu znakomitych wokalistek z zespołami to propozycja Dzielnicy Bemowo i Fundacji Okularnicy na udany letni wieczór. Zagrają i zaśpiewają Kapela Hanki Wójciak, Julia Rybakowska i Ewa Błaszczyk.

„Osiecka na Bemowie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Osiecka na Bemowie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas 3 kolejnych czwartkowych wieczorów publiczność w Amfiteatrze na Bemowie usłyszy szlagiery Osieckiej w różnych odsłonach: po góralsku, tworzące monodram i układające się w recital piosenki aktorskiej. Niepowtarzalna atmosfera letnich koncertów już po raz piąty ma szansę skusić miłośników dobrej piosenki w każdym wieku, od przedszkolaków po osoby starsze.

  • 2 lipca, godz. 19.00 – Kapela Hanki Wójciak

W muzyce Kapeli można odnaleźć echa muzyki góralskiej, orientalnej i celtyckiej, połamane rytmy, polskie motywy ludowe i śpiew rodem z Mongolii. Prostota i powtarzalność przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, radość ze smutkiem.

  • 9 lipca, godz. 19.00 – Julia Rybakowska z zespołem

Herbaciane nonsensyMiłość w PortofinoWidzisz mała, Byle nie o miłości to tylko niektóre z utworów, jakie usłyszymy podczas recitalu Julii Rybakowskiej z zespołem Jacka Kity. Młoda aktorka Teatru Nowego w Poznaniu w 2013 roku podbiła jury Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej dowcipnymi i lirycznym interpretacjami.

  •  16 lipca, godz. 19.00 – Ewa Błaszczyk z zespołem

Artystka w recitalu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” opowiada swój los piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kleyffa. Usłyszymy znakomite interpretacje m.in. Orszaki, Piękna nieznajoma, Konie, Jeżeli jestNiepokójJa nie odchodzęMiasteczko Cud, Nie żałuję. Towarzyszyć jej będzie zespół i córka, Marianna Janczarska.

Osiecka na Bemowie
2, 9 i 16 lipca 2015 roku
Amfiteatr Bemowo
Warszawa

Dodaj komentarz