• 2015-06-25

Król życia zarazi widzów szczęściem

Król życia, debiutancki film Jerzego Zielińskiego z Robertem Więckiewiczem w roli głównej, trafi do kin 25 września. Historia Edwarda, pracownika korporacji, udowadnia, że szczęśliwe życie nie musi wiązać się z obcobrzmiącym stanowiskiem, opasłym portfelem i podróżami do najdalszych zakątków świata.

„Król życia”, reż. Jerzy Zieliński, fot. Jan Holoubek / Agora / NEXT FILM (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Król życia”, reż. Jerzy Zieliński, fot. Jan Holoubek / Agora / NEXT FILM (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Edward (Robert Więckiewicz) w pracy czuje się jak zamknięty w klatce. Żyje w nieustannym stresie i spełnia wszystkie zachcianki swojego przełożonego. Świat złożony z case’ów, briefów i deadline’ów tworzy obraz człowieka, dla którego uśmiech jest jedynie mętnym wspomnieniem z dzieciństwa. Nielubiącego swojej pracy czterdziestolatka drażni wszystko. Począwszy od beztroskich ludzi spacerujących za oknem jego biurowca, a skończywszy na współpracownikach z wiecznie doklejonym do twarzy uśmiechem. Jest złośliwy dla najbliższych, nie potrafi cieszyć się życiem.

Pewnego dnia wszystko odmienia się o 180 stopni. Niespodziewany wypadek sprawia, że Edward zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę. Dostrzega małe rzeczy, z których można się cieszyć. Docenia to, co ma najbliżej. Bez wyjazdu do Toskanii lub Indii zmienia się i postanawia zostać królem życia.

Za scenariusz odpowiedzialny jest warszawski prawnik, Fadi Chakkour, debiutant w świecie filmu. To właśnie jego inteligentna i zabawna historia przekonała operatora Jerzego Zielińskiego do podjęcia się reżyserskiego wyzwania.

W zupełnie odmiennej roli niż do tej pory zobaczymy również Roberta Więckiewicza, który w Królu życia zarażać będzie pozytywnym nastawieniem do życia. Na ekranie towarzyszyć będą mu Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki oraz Jerzy Trela i Jan Peszek. Widzowie będą mieli też okazję pierwszy raz zobaczyć na dużym ekranie, w roli córki Edwarda, Annę Niedźwiecką, wschodzącą dziecięcą gwiazdę kina.

Król życia
Reżyseria: Jerzy Zieliński
Scenariusz: Fadi Chakkour
Zdjęcia: Jan Holoubek PSC
Premiera: 25 września 2015 r.

Dodaj komentarz