Present Performance | Historia i przyszłość Brzeźna

Festiwal Present Performance to pokazy sztuki performance poza przestrzenią galerii, które trwać będą przez dwa dni – 26 i 27 czerwca. Kuratorem wydarzenia jest Maria Sasin.

Festiwal Present Performance (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Present Performance (źródło: materiały prasowe)

Miejscem drugiej edycji pozostaje plaża w Brzeźnie, dzielnicy Gdańska, w której na początku XIX wieku powstało pierwsze nadmorskie uzdrowisko na wybrzeżu. Do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili m.in. Ankę Leśniak, Huberta Wińczyka, Joannę Dudę i Katarzynę Pastuszak – w tym roku tematem zaproponowanym artystom jest historia i przyszłość Brzeźna.

Zamierzeniem Festiwalu jest przywołanie zapomnianej historii tego gdańskiego kurortu, propagowanie działań performatywnych w przestrzeni miejskiej, a także aktywizacja społeczności lokalnej i turystów przy współpracy Gdańskiej Galerii Miejskiej z organizacjami pozarządowymi. Present Performance to również próba zerwania ze stereotypowym postrzeganiem performance jako sztuki hermetycznej. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Festiwalem muzycznym Fląder i Stowarzyszeniem Inicjatywa Brzeźno.

Festiwal Present Performance
Kurator: Maria Sasin
26 i 27 czerwca 2015 roku
Miejsce: okolice Molo w Gdańsku-Brzeźnie

Dodaj komentarz