• 2015-06-25

Aleksandra Kurzak na scenie ICE Kraków

9 października w ICE Kraków wystąpi gwiazda światowych scen operowych, najpiękniejszy polski sopran – Aleksandra Kurzak. Artystkę, nazywaną słowiańską Marią Callas i występującą na najbardziej prestiżowych scenach świata, rzadko można usłyszeć w Polsce.

Aleksandra Kurzak, fot. Urszula Weber (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Kurzak, fot. Urszula Weber (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na ekskluzywny krakowski koncert złożą się najpiękniejsze arie ilustrujące wokalną perfekcję i wybitne operowe role artystki. Śpiewaczce będzie towarzyszyć Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją libańsko-polskiego dyrygenta Bassema Akikiego. Koncert zapowiada nowy cykl ICE Classic, którego szczegóły melomani poznają jeszcze tej jesieni.

Jestem dumna, że artystka tej klasy co Aleksandra Kurzak, której kalendarz wypełniony jest po brzegi na najbliższe pięć lat, przyjęła nasze zaproszenie i zgodziła się wystąpić w Centrum Kongresowym ICE Kraków – nie kryje radości Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest organizatorem tego nadzwyczajnego koncertu operowego.

Aleksandra Kurzak – gwiazda o międzynarodowej renomie, najbardziej znana na świecie polska śpiewaczka operowa, sopran najwyższej klasy. Jako pierwsza Polka w historii wokalistyki podpisała ekskluzywny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Decca Classics. W 2009 roku uzyskała dyplom doktora sztuki muzycznej.

W życiu prywatnym jest związana ze słynnym francusko-włoskim tenorem Roberto Alagną, którego poznała w 2012 roku czasie pracy nad przedstawieniem Napój miłosny Donizettiego w Royal Opera House w – mają półtoraroczną córkę Malenę, mieszkają naprzemian w Warszawie i pod Paryżem.

Aleksandra Kurzak – koncert
9 października 2015 roku
ICE Kraków

Dodaj komentarz