04 ARTLOOP Festival we wrześniu

We wrześniu pod hasłem URBANATOR = SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ / PUBLIC ART + DESIGN odbędzie się 04 ARTLOOP Festival.

ZAMIANA, proj. Dorota Terlecka, Natalia Mleczak, Bartosz Mucha (źródło: materiały prasowe organizatora)

ZAMIANA, proj. Dorota Terlecka, Natalia Mleczak, Bartosz Mucha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do współpracy nad stworzeniem sekcji URBANATOR czyli dizajnerskich działań na Placu Przyjaciól Sopotu organizatorzy zaprosili Dorotę Terlecką, która zaproponowała projekt ZAMIANA. Kuratorka i zaproszeni artyści stworzą przestrzeń, która wyjdzie na przeciw naturalnym zmianom zachodzącym w mieście. Tu życie nocne i zabawa będzie możliwe w ciągu dnia. Noc natomiast pozwoli na skorzystanie z relaksu i atrakcji słonecznego kurortu.

ARTLOOP kontynuuje współpracę z Miastem Kraków i z krakowskim festiwalem Grolsch ArtBoom Festival. Przemiana wsi w miasto – to temat tegorocznej edycji festiwalu, który jesienią zamieni ulice Krakowa w scenę sztuki współczesnej. ArtBoom, który rozpocznie się 25 września, skupi się na obecności wsi w mieście, a także wpływu miasta na rzeczywistość życia na wsi. „Temat tej edycji Festiwalu jest okazją do zweryfikowania wielu obiegowych opinii, zmierzenia się z toposem polskiej modernizacji, twierdzeniem, że siły modernizacyjne tkwią w tym co miejskie, czy innym, często reprodukowanym mitem, że chłopi, niewyedukowani i konformistyczni, niczego sami nie wywalczyli i nie wypracowali, w przeciwieństwie do światłych, kontestujących rzeczywistość inteligentów” – mówi Małgorzata Gołębiewska dyrektor artystyczna Grolsch ArtBoom Festival.

W tym roku ARTLOOP Festival będzie reprezentowany w Krakowie przez sopocką artystkę Annę Królikiewicz, która przygotuje pracę site specific powiązaną z dramatem Stanisława Wyspiańskiego Wesele.

Dodatkowym działaniem jakie zostanie przeprowadzone w ramach festiwalu jest organizacja debaty i próba zastanowienia się nad pytaniem, czy istnieje współcześnie bohema artystyczna? Gdzie się spotyka? Jakie ma poglądy, pragnienia i wizje? Autorami koncepcji debaty są Aleksandra Grzonkowska i Maksymilian Bochenek.

04 ARTLOOP FESTIVAL
Od 3 do 6 września 2015 r.
Sopot

Dodaj komentarz