• 2015-06-24

Tango Extremo & Włodek Pawlik

27 czerwca Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny zaprasza na koncert kwintetu z Hagi – Tango Extremo. Gościem specjalnym będzie pianista Włodek Pawlik, który razem z muzykami z Niderlandów porwie publiczność do tańca w rytmie tanga. Muzycy zagrają utwory znane polskiej publiczności w zupełnie nowej aranżacji.

Tango Extremo i Włodek Pawlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tango Extremo i Włodek Pawlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

To jedyny taki koncert z udziałem naszego najbardziej utytułowanego muzyka jazzowego ostatniego roku.

Od chwili powstania Tango Extremo w 2003, zespół przeszedł spora odmianę. Występował na prawie wszystkich scenach w Holandii. Koncertowali również poza granicami Królestwa Niderlandów. Grupa powstała z inicjatywy skrzypaczki. Tanya Schaap od początku była motorem artystycznym tego zespołu. Skład grupy jest dosyć niekonwencjonalny, co daje sporo możliwości i niezwykle unikalne brzmienie.

Tango Extremo prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar. To mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, muzyki Brazylijskiej i tango nuevo. Przez lata swojego istnienia, grupa wyspecjalizowała się w muzyce z Argentyńskiego regionu Rio de la Plata. Trudno sobie wyobrazić muzyczny krajobraz Niderlandów bez Tango Extremo, które koncertuje na największych scenach, festiwalach jazzowych, klasycznych salach koncertowych i salonach tango.

Grupa współpracuje z wieloma uznanymi muzykami na całym świecie. Wśród kompozytorów i aranżerów Tango Extremo, znajdują się tacy muzycy jak: Martin Fondse, Ilja Reijngoud, Onno Krijn, Renard Aust, Wim Warman (Holandia) Tomás Gubitch (Argentyna), Gustavo Mozzi (Argentyna), Francesco Venerucci (Włochy), Felipe Perez Santiago (Meksyk).

Koncert Tango Extremo i Włodka Pawlika
27 czerwca 2015 roku
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny
Warszawa

Dodaj komentarz