• 2015-06-24

Chopin z przymrużeniem oka

W sobotę 4 lipca o godz. 18.00 w Teatrze Muzycznym w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu Open Chopin: upside-down. Komiks muzyczny w zaskakujący sposób przypomina twórczość wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Przedstawienie skierowane jest do młodych widzów, a prezentowana historia rozgrywa się współcześnie.

„Open Chopin: upside-down” – plakat, Teatr Muzyczny w Toruniu (źródło: materiały prasowe)

„Open Chopin: upside-down” – plakat, Teatr Muzyczny w Toruniu (źródło: materiały prasowe)

Profesor genetyki Franciszek Sztajn i jego córka Maria przywracają do życia Fryderyka Chopina. Ich badania finansuje komercyjna stacja telewizyjna Express TV, kierowana przez chciwą dyrektor Apolonię, która postanawia nadać wydarzeniu rozgłos medialny i zbić na nim fortunę. Niestety, okazuje się, że Fryderyk Chopin i jego muzyczne arcydzieła nie są atrakcyjne dla współczesnego odbiorcy. Do czego posunie się żądna sukcesu Apolonia, aby zdobyć upragnioną wysoką oglądalność?

Przedstawienie wzbogacone utworami Fryderyka Chopina jest nie tylko zabawą w stylu fantasy, lecz także satyrą ośmieszającą współczesny „dyktat społeczny” mediów. Szalona futurystyczna komedia udowadnia, że na ikony narodowe można również spojrzeć nieco inaczej oraz z przymrużeniem oka.

W role Fryderyka Chopina i George Sand wcielają się Michał Chorosiński i Dominika Figurska. Poza nimi na scenie zobaczymy aktorów związanych z Teatrem Muzycznym we wcześniejszych produkcjach: Aleksandrę Lis, Agnieszkę Płoszajską, Dariusza Bereskiego i Damiana Droszcza.

Spektakl Open Chopin: upside-down
Premiera: 4 lipca 2015 roku
Teatr Muzyczny
Toruń

Dodaj komentarz