• 2015-06-24

Grand pas…! | Spotkanie światowych gwiazd baletu w Krakowie

26 czerwca na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu odbędzie się gala baletowa Grand pas…! Gala organizowana jest już po raz szósty i na stałe wpisała się w program Letnich Festiwali Opery Krakowskiej.

„Grand pas…!”, fot. Victor Korpusenko (źródło: materiały prasowe)

„Grand pas…!”, fot. Victor Korpusenko (źródło: materiały prasowe)

Podczas tych magicznych wieczorów na jednej scenie spotykają się światowe gwiazdy baletu.

Każdego roku poza stałymi już gośćmi, prezentują się nowi tancerze i nowe zespoły. W poprzednich edycjach kilkukrotnie gościli w Krakowie soliści Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu, Stuttgarter Ballet, Polskiego Baletu Narodowego, Baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a także soliści Béjart Ballet Lausanne, Royal Danish Ballet w Kopenhadze, Royal Swedish Ballet w Sztokholmie oraz Ukraińskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie.

W tegorocznej gali wystąpią m.in.: Saori Koike i Mikhail Martynyuk z Kremlowskiego Teatru Baletu w Moskwie, Daria Ivanova i Dawid Kupinski, soliści Royal Swedish Ballet; Sofia Gumerova i Igor Kolb, soliści Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu; tancerz i choreograf François Mauduit, solista m.in. Béjart Ballet Lausanne i Opéra National de Bordeaux; Géraldine Lucas, solistka Baletu Opery Marsylskiej; Alena Shkatula i Dzianis Klimuk, soliści Estońskiego Baletu Narodowego, Laetitia Pujol i Florian Magnenet soliści L’Opéra National de Paris oraz Zespół Baletu Opery Krakowskiej.

Gala baletowa Grand pas…!
26 czerwca 2015 roku
Zamek Królewski na Wawelu
Kraków

Dodaj komentarz