• 2015-06-20

Strefa dźwięku w Strefie Ciszy

21 czerwca interpretacje na akordeon muzyki klasycznej zainaugurują Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich w Warszawie w ramach Międzynarodowego Święta Muzyki. Dzieła Fryderyka Chopina w aranżacji na instrumenty etniczne Marii Pomianowskiej, koncerty na scenach plenerowych w tym dla najmłodszych „melomaluszków”, pokaz pełnego pasji tanga to tylko niektóre atrakcje festiwalu, który potrwa do 26 lipca.

Festiwal Strefa Ciszy – plakat (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Strefa Ciszy – plakat (źródło: materiały prasowe)

Festiwal rozpocznie się koncertem Kwintetu Akordeonowego UMFC na tarasie Pałacu na Wyspie o godz. 12.00. Widzowie będą mogli usłyszeć wirtuozerskie interpretacje polskich renesansowych tańców i pieśni. Kwintet zagra również lekkie i atrakcyjne utwory z repertuaru klasycznego. Tradycyjne „Strefowe” koncerty na scenach plenerowych odbędą się na Scenie Czerwonej o godz. 14.00 i 16.00 przy Nowej Kordegardzie.

Na scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli o godz. 13.00, 14.00 i 15.00 zagra duet Jacek Dziołak i Mateusz Stankiewicz. Usłyszymy utwory m.in. mistrza Witolda Lutosławskiego na klarnet i akordeon. Na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze o godz. 13.00, 15.00 i 17.00 słuchacze zostaną wprowadzeni w świat tanga. Formacja Tango Para Todos zaprezentuje najpiękniejsze utwory muzyki tangowej od polskich szlagierów Ta ostatnia niedziela, Jesienne róże poprzez Candombe aż do słynnego „tanga tang” La Cumparsity. To jednak nie koniec przygody z tangiem tego dnia. Od godz. 14.00 do 17.00 na Scenie Granatowej w Amfiteatrze odbędą się pokaz milongi i warsztaty taneczne przygotowane przez Stowarzyszenie Akademia Tanga Argentyńskiego.

Inauguracyjny dzień Festiwalu Strefa Ciszy zakończy się niezwykłym koncertem. W Amfiteatrze wystąpi Maria Pomianowska (multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka) wraz z zespołem oraz Radomską Orkiestrą Kameralną. Koncert zatytułowany Chopin na 5 kontynentach to genialne i znane na całym świecie kompozycje Fryderyka Chopina w aranżacjach na instrumenty etniczne.

W każdy festiwalowy weekend organizatorzy zapraszają najmłodszych melomanów na Koncerty dla Melomaluszków. Na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie odbędą się zajęcia muzyczne, podczas których dzieci będą mogły zatańczyć przy dźwiękach skrzypiec i dawnych instrumentów dętych.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich
Od 21 czerwca do 26 lipca 2015 roku
Muzeum Łazienki Królewskie
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Fundacja Ogrody Muzyczne
Warszawa

Dodaj komentarz