• 2015-06-19

Noc w Kosmosie – premiera spektaklu Łukasza Czuja

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na siódmą premierę bieżącego sezonu – Noc w Kosmosie Michała Chludzińskiego i Łukasza Czuja w reżyserii Łukasza Czuja – która odbędzie się 21 czerwca.

„Noc w Kosmosie”, afisz (źródło: materiały prasowe)

„Noc w Kosmosie”, afisz (źródło: materiały prasowe)

Chociaż PRL skończył się niemal ćwierć wieku temu, wciąż do niego wracamy. Jednym z symboli tamtego czasu był w Toruniu orbisowski Hotel Kosmos. W tej muzycznej opowieści zamienia się on w wehikuł czasu, za pomocą którego jego dawni pracownicy i bywalcy restauracji zabiorą widzów w podróż do świata wspomnień przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Ciąg absurdalnych zdarzeń, które towarzyszą przygotowaniom do Wielkiego Rautu z okazji powitania tajemniczego przybysza z gwiazd – pierwszego polskiego kosmonauty – staje się pretekstem do snucia opowieści, w której polska historia zagląda do hotelu, miesza w głowach i wciąga w kolorową grę wyobraźni.

Reżyseria: Łukasz Czuj
Scenariusz: Michał Chludziński, Łukasz Czuj
Scenografia: Michał Urban
Aranżacje i muzyka: Marcin Partyka
Choreografia: Paulina Andrzejewska

Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Maria Kierzkowska, Anna Magalska-Milczarczyk, Matylda Podfilipska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Niko Niakas, Paweł Tchórzelski, Michał Marek Ubysz, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski.

Noc w Kosmosie, reż. Łukasz Czuj
21 czerwca 2015 roku
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz