• 2015-06-19

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

Ośrodek Kultury Ochoty oraz Stowarzyszenie Scena 96 zapraszają na dwudziesty trzeci Międzynarodowy Festiwal „Sztuka Ulicy”. Festiwal odbędzie się w dniach 28 czerwca oraz 3–5 lipca.

Pedaleando Hacia el Cielo (źródło: materiały prasowe)

Pedaleando Hacia el Cielo (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowy Festiwal „Sztuka Ulicy” jest wydarzeniem artystycznym o międzynarodowym zasięgu realizowanym w miejskiej przestrzeni publicznej Warszawy od 1993 roku. W 2015 roku odbędzie się XXIII edycja Festiwalu. Co roku gromadzi on artystów z Polski i ze świata oraz wierną publiczność.

Na pierwszy spektakl XXIII edycji Festiwalu „Sztuki Ulicy”organizatorzy zapraszają widzów na Plac Zamkowy, 28 czerwca, o godz. 17.00 spektakl Heart wash hiszpańskiej grupy tanecznej Compagnia Mar Gómez. Duża doza zabawnego tanecznego szaleństwa o miłości, o odpowiedzialności, o okolicznościach – a to wszystko opowiedziane tańcem, w teatrze bez słów w towarzystwie tak codziennej, a jakby niezauważalnej… pralki. Spektakl ten zagości na festiwalu dzięki współpracy z Panem Jerónimo Fuentes, Radcą Ambasady Hiszpanii ds. Kultury w Warszawie.

Od 3 do 5 lipca główną sceną festiwalu będą place i alejki Parku Szczęśliwickiego. Pojawi się tam stały uczestnik festiwalu, warszawski Teatr Akt ze spektaklem Poza czasem. Wspaniała scenografia, znakomite przygotowanie.

Nie można przegapić warsztatów sztuki cyrkowej. To okazja, aby spotkać się w gronie przyjaciół, znajomych i bliżej poznać tajniki żonglerki, żonglerki grupowej, diabolo. To wstęp do spotkania z artystami sztuki cyrkowej. W tym roku na festiwalu zagości czeska grupa V.O.S.A. Jej członkowie zaprezentują rzadką formę cyrku bez namiotu. Cyrku, który kojarzy się ze starą objazdową grupą kuglarzy, linoskoczków, wędrownych mistrzów ekwilibrystyki, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo.

Podczas tej edycji nie zabraknie też tradycyjnego teatru ulicznego. Jego reprezentantem będzie wrocławski Teatr Formy ze spektaklem inspirowanym powieścią Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Realizacja przygotowana z wielkim rozmachem z myślą o otwartej przestrzeni.

23. Międzynarodowy Festiwal „Sztuka Ulicy”
28 czerwca oraz  3–5 lipca 2015 roku
Ośrodek Kultury Ochota oraz Stowarzyszenie Scena 96
Warszawa

Dodaj komentarz