Akwarelowe Miasto Marzeń Tytusa Brzozowskiego

Lumarte Sztuka Online zaprasza na wystawę twórczości Tytusa Brzozowskiego, która rozpocznie się 25 czerwca o godz. 19.00 w industrialnej przestrzeni Galerii MW WW w Warszawie. Po raz pierwszy będzie można podziwiać magiczne akwarele artysty w postaci wydruków fine art, zwanych także wydrukami Giclee lub inkografią. Wystawa potrwa do 28 czerwca.

Tytus Brzozowski, „Tramwaje” (źródło: materiały prasowe)

Tytus Brzozowski, „Tramwaje” (źródło: materiały prasowe)

W programie m.in.:

  • opowieść o Warszawie – Tytus Brzozowski;
  • kilka słów o druku fine art – Maciej Graj – specjalista w dziedzinie druku artystycznego;
  • poczęstunek – dobre wino i napoje w doborowym towarzystwie;
  • losowanie nagród – printy z pracami artysty – wśród gości.

Tytus Brzozowski – z zawodu architekt, z zamiłowania akwarelista, który ukochał Warszawę i to głownie jej poświęca swoją twórczość. Rodzinne miasto pokazuje przez pryzmat przeszłości i teraźniejszości – zestawiając ze sobą obiekty i budynki, które już nie istnieją lub zmieniały swój wygląd na przestrzeni lat, ale za to głęboko zakorzeniły się w zbiorowej wyobraźni warszawiaków. Zabieg ten służy poszukiwaniu warszawskiej, lokalnej tożsamości, wsłuchiwaniu się w wewnętrzny głos miasta, odnajdywaniu jego charakteru.

Tytus Brzozowski, tworząc wizję Warszawy, wymyka się nie tylko upływowi czasu, ale także realizmowi polegającemu na odtwarzaniu przestrzeni. Warszawa Brzozowskiego jest miejscem tajemniczym, w którym magia i rzeczywistość harmonijnie się przeplatają. Miasto marzeń – przyjazne i piękne – zaprasza widza do gry w poszukiwanie i odkrywanie znaczeń, surrealistycznych elementów. Im bardziej wnikniemy w materię tych prac, tym więcej sekretów uda się nam odkryć.

Lumarte Sztuka Onlline jest innowacyjną platformą wystawienniczą i zakupową, gdzie spotykają się artyści, kolekcjonerzy i wszyscy ci, którzy kochają sztukę. Wychodzi z założenia, że przyjemność z obcowania ze sztuką można czerpać na co dzień, gdyż jej miejsce jest nie tylko w galeriach i muzeach, ale także blisko nas, tam gdzie przebywamy najczęściej: w naszym domu czy miejscu pracy.

Tytus Brzozowski. Miasto Marzeń
Od 25 do 28 czerwca 2015 roku
Otwarcie: 25 czerwca 2015 roku, godz. 18.00
Galeria MW WW w Warszawie, ul. Burakowska 15

Dodaj komentarz