• 2015-06-18

Foals z nową płytą na Kraków Live Festival 2015

Już pod koniec sierpnia do sklepów trafi najnowsza płyta Foals – What Went Down. Muzycy są również gwiazdami Kraków Live Festival 2015, który rozpocznie się 20 sierpnia.

Foals performing at Roskilde Festival 2011, Arena stage, fot. Bill Ebbesen (źródło: Creative Commons)

Foals performing at Roskilde Festival 2011, Arena stage, fot. Bill Ebbesen (źródło: Creative Commons)

Pierwsza edycja Kraków Live Festival zapowiada się imponująco. Przez dwa dni, w namiotach zlokalizowanych na Błoniach wystąpią artyści nie tylko popularni, ale przede wszystkim niezwykle znaczący dla współczesnej sceny alternatywnej. Pierwszym z headlinerów jest Kendrick Lamar, niekwestionowanie jeden z trzech najważniejszych hip-hopowych artystów globu. Jego koncert w Polsce stał pod znakiem zapytania, ale Lamar zgodnie ze złożoną obietnicą przyjedzie do Polski w pierwszym możliwym momencie.

Drugim headlinerem KLF 2015 będzie ciesząca się w Polsce niesłabnącą popularnością grupa Foals. Muzycy pod wodzą charyzmatycznego Yannisa Philippakisa pracują obecnie nad czwartym albumem, dlatego z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że w Krakowie usłyszymy premierowy materiał z tego wydawnictwa. A jeśli nie, to Foals mają wystarczającą listę koncertowych pewniaków – by wymienić tylko Spanish Sahara, My Number, Inhaler czy Cassius – żeby zapewnić znakomitą zabawę przy alternatywnym rocku najwyższej próby.

Foals – What Went Down
Premiera albumu: 28 sierpnia 2015 roku

Kraków Live Festival 2015
Od 20 sierpnia do 22 sierpnia 2015 roku
Alter Art Festival
Kraków

Dodaj komentarz