Minimiasteczko koło Starej Synagogi | FKŻ 2015

25 czerwca na krakowskim Kazimierzu rozpocznie się 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Jubileuszowy charakter FKŻ będzie najbardziej chyba widoczny w części muzycznej festiwalu.

Sercem tegorocznego festiwalu będzie Kwartał Festiwalu Kultury Żydowskiej – specjalnie na czas festiwalu zbudowane mini-miasteczko koło Starej Synagogi, które stanie się otwartą dla mieszkańców i gości przestrzenią pełniącą funkcje placu zabaw, czytelni, kawiarni, miejsca warsztatów i spotkań z literaturą, tańcem, architekturą i miejscem spotkań współczesnych i dawnych mieszkańców Kazimierza. Organizatorzy stworzą potrzebną na Kazimierzu przestrzeń wspólnego przebywania dla jego mieszkańców. W czasach, kiedy każdy skrawek dzielnicy jest zamieniany w inwestycje służące turystom, FKŻ stworzy miejsce dla jego mieszkańców, gdzie będą mogli lepiej się poznać i wzmocnić swoje więzy z dzielnicą.

Jubileuszowy charakter FKŻ będzie najbardziej chyba widoczny w części muzycznej festiwalu – będzie ona połączeniem brzmień, które kształtują dzień dzisiejszy muzyki żydowskiej i tych projektów muzycznych, które w ciągu 24 .edycji były kamieniami milowymi w rozwoju FKŻ. Na scenie w synagodze Tempel wystąpią zespoły z dużym już stażem i ci, którzy dopiero co rozpoczęli karierę.

25. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej
Od 25 czerwca do 5 lipca 2015 roku
Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej
Kraków

Dodaj komentarz