Noc z Designem już po raz 7. w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu

18 czerwca Galeria Wnętrz Domar stanie się miejscem prezentacji wystaw, wyjątkowych projektów producentów i projektantów związanych z dobrym wzornictwem, pięknych przedmiotów użytkowych jak np. drewniane okulary. Innowacyjne produkty, nowości znanych polskich marek, użytkowe przedmioty, oryginalne meble i nowatorskie projekty z całego Dolnego Śląska oraz Polski przybyli goście będą mogli zobaczyć i dotknąć podczas Nocy z Designem.

Gepetto Joe / sandałowiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gepetto Joe / sandałowiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Myślą przewodnią tegorocznej edycji Nocy z Designem jest „LAS”. W tym roku dominować będą zdrowe, zgodne z duchem czasu przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Tematyczny „Las” zawita również w aranżacji całego wnętrza Galerii Wnętrz Domar. W tym roku:

  • wernisaż wystawy Marki Dolnośląskie
  • polska premiera wystawy Las i Łąka
  • Dobry smak – dobry design – „Forest live cooking” – gość specjalny Beata Śmiechowska MasterChef Polska gotuje w tematyce „Lasu”
  • Oskar Zięta osobiście przywita odwiedzających przy swoim piecu.

Poza prezentacją produktów wnętrzarskich najlepszych polskich producentów meblowych i najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu, Noc Designu ma na celuwspierać kreatywność i przedsiębiorczości lokalnych marek, wyróżniać młodych projektantów, a przede wszystkim inspirować mieszkańców Wrocławia do obcowania z designem, poznawania i odkrywania tego, co dla nich ciekawe i przydatne. Dlatego w programie znalazło się spotkanie m.in. z Oskarem Ziętą – cenionym na całym świecie architektem i projektantem, którego projekty brytyjski magazyn „Wired” nazwał meblami przyszłości.

Więcej w Magazynie O.pl: Oskar Zięta – Design to sposób myślenia

Chcąc skrócić dystans pomiędzy projektantami, architektami a klientami, organizatorzy Nocy z Designem przygotowali specjalną Strefę Architekta, miejsce wymiany wiedzy i wzajemnej edukacji. Dobry design i architektura oddają charakter Wrocławia, miasta kreatywnego i przedsiębiorczego, dlatego Galeria Wnętrz Domar otwiera swoje progi i zaprasza wszystkich wrocławian do rozmowy, dyskusji o jakości i stanie polskiego designu.

7. Noc z Designem
18 czerwca 2015 r., godz. 20.00-24.00
Galeria Wnętrz Domar
Wrocław

Dodaj komentarz