Brama Michała Szlagi

Od 18 czerwca Gdańska Galeria Miejska zaprasza na wystawę Michała Szlagi pt. Brama. Projekt jest kontynuacją pracy Szlagi koncentrującej się wokół dziedzictwa Stoczni Gdańskiej.

Michał Szlaga, „Brama 46” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Szlaga, „Brama 46” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wychodząc poza ramy Stoczni, tym razem artysta przepracowuje jej część „zewnętrzną”, skupioną tak wokół historycznej Bramy nr 2, jak i Placu Solidarności. Obydwa miejsca są niezwykle istotne z punktu widzenia historii, polityki i świadomości społecznej Gdańszczan, a także Polaków ogółem.

Wystawa składać się z materiałów fotograficznych i filmowych powstałych w latach 2008-2014. Artysta prowadził obserwacje życia codziennego na Placu Solidarności, odświętnych celebracji rocznicowych związanych z „Solidarnością”, a także na na budowie Europejskiego Centrum Solidarności i zmianach wokół Placu. Całość kilkuletnich obserwacji została umieszczona na ekspozycji na którą złożyły się wydruku fotograficzne stanowiące dokumentację „życia” Bramy i Placu Solidarności w latach 2008-2014 oraz zapętlony film/pokaz ruchomych slajdów.

Wystawa odbywa się w ramach projektu The People’s Smart Sculpture

Michał Szlaga | Brama
Od 18 czerwca do 5 lipca 2015 roku
Gdańska Galeria Miejska 1 (Piwna 27/29)

Dodaj komentarz