• 2015-06-17

Vatzlav Mrożka na deskach Teatru Nowego w Łodzi

19 czerwca Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu Michała Kmiecika, Vatzlav z muzyką na żywo. Dramat Mrożka sprzed ponad pięćdziesięciu lat okazuje się być zadziwiająco współczesny, niezwykle trafnie i humorystycznie opowiada o naszym tu i teraz.

„Vatzlav”, fot. Janusz Szymański (źródło: materiały prasowe)

„Vatzlav”, fot. Janusz Szymański (źródło: materiały prasowe)

Trzydzieści sześć lat po prapremierze w reżyserii Kazimierza Dejmka, Vatzlav wraca na scenę Teatru Nowego, tym razem z muzyką graną na żywo przez Roberta Piernikowskiego, artysty tworzącego na styku hip-hopu i muzyki elektronicznej. Vatzlav to spektakl o szukaniu szczęścia, nawet za wszelką cenę, o ideałach złożonych na ołtarzu chciwości i egoizmu.

Michał Kmiecik – ur. 12 września 1992 roku. Dramatopisarz i reżyser teatralny. Debiutował w 2012 roku spektaklem „Kto zabił Alonę Iwanowną?” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pracował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. W ramach rezydencji artystycznej Nedrama 2014 w Teatrze Replika w Sofii wyreżyserował performance „Atlas Sofia”.

Spektakl Vatzlav, reż. Michał Kmiecik
Premiera: 19 czerwca 2015 roku
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi

Dodaj komentarz