• 2015-06-16

Kolorowo dla najmłodszych

Trwa kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych Take Part in Art w Warszawie. W dniach 27–29 czerwca festiwal będzie gościć niepowtarzalny, performatywny spektakl Kolor teatru Dansmakers Amsterdam z Holandii.

TAKE PART IN ART, Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych - plakat (źródło: materiały prasowe)

Take Part in Art, Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych - plakat (źródło: materiały prasowe)

W miniony weekend na festiwalowej scenie Starej Prochowni można było zobaczyć polski akcent w repertuarze festiwalu: spektakl w reżyserii Agnieszki Czekierdy Warzywa są z Kosmosu. Wszyscy zaproszeni goście festiwalu są członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego Small Size. To twórcy, którzy w oryginalny sposób posługują się językiem teatru do komunikacji z dziećmi w wieku od 1 do 5 lat. Reprezentują odrębne i niepowtarzalne koncepcje artystyczne co pokazuje, że nie ma jednego przepisu na inspirujący spektakl dla maluchów. Każdy z zaproszonych teatrów ma do zaoferowania coś niezwykłego, wykorzystuje inną formę przekazu: taniec, ruch, dźwięk, światło. Take Part in Art to istny kalejdoskop, bowiem spotykają się na nim, łączą i przenikają różnorodne dziedziny sztuki, także te wizualne i performatywne. Każdy spektakl porusza inne zmysły, w odmienny sposób pobudza wyobraźnię i emocje, choć cel niezmiennie pozostaje ten sam: nawiązanie dialogu z NAJmłodszym odbiorcą.

Od 27 do 29 czerwca widzowie będą mogli oglądać spektakl Kolor holenderskiego teatru Dansmakers Amsterdam. Biała podłoga z papieru, siedem białych wiader, dwóch tancerzy ubranych na biało. Tworzą kolorowy obraz wykonany nie tylko za pomocą pędzli, własnych rąk i palców, ale również za pomocą całego ciała. Kolor to radosny spektakl taneczny w choreografii Gai Gonnelli. W swojej pracy twórczej Gaia łączy taniec, teatr, muzykę graną na żywo oraz inne dyscypliny sztuki. Pragnie tworzyć dzieła, które będą inspirowały dzieci do korzystania z ich własnej, autonomicznej wyobraźni i samodzielnego interpretowania tego, co widzą. Spektakl jest rekomendowany dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Spektakl Kolor
Od 27 do 29 czerwca 2015 roku
Reżyseria: Gaia Gonnelli
Taniec: Gaia Gonnelli / Katerina Dietzova, Rocco Vermijs / Niels Weijer
Muzyka: Bobby Mc Ferrin and Wiebe Gotink
Czas trwania: 45 minut
Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych Take Part in Art
Teatr Małego Widza w Warszawie

1 komentarz do artykułu “Kolorowo dla najmłodszych”

  1. Aleksandra

    Wreszcie ktoś mądry podał czas trwania przedstawienia, co jest istotną informacją w przypadku spektaklu dla dzieci.Dziękuję.

Dodaj komentarz