• 2015-06-16

Sztuka w zaułkach bram i podwórek

BRAMAturgia to projekt społeczny, w którym biorą udział mieszkańcy Wałbrzycha. Teatr Lalki i Aktora zaprasza mieszkańców od 20 do 27 czerwca.

„BRAMAturgia” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„BRAMAturgia” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Mieszkańcy będą współtworzyć spektakl teatralny na kanwie osobistych lub zasłyszanych opowieści o ludziach, sytuacjach, zdarzeniach, funkcjonujących w zbiorowej świadomości. Celem jaki postawili sobie twórcy jest przybliżenie sztuki, wyjście z nią na ulicę i wplecenie jej do dialogu codzienności. Reżyserią zajął się Konrad Dworakowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi.

Projekt zapoczątkowany tematycznymi spotkaniami, warsztatami improwizacji teatralnej, a zakończony prezentacjami spektaklu w przestrzeni scenicznej bram i podwórek miejscowych kamienic, ma przyczynić się do zmiany sposobu postrzegania sztuki teatru, uzmysłowić jej edukacyjne walory, ułatwiające adresatom projektu wyrażanie myśli, emocji, pracę zespołową, pokonywanie leków i wewnętrznych barier przed publicznym występem. Artyści zapraszają już w najbliższy weekend: 20 czerwca o godz. 16.00 przy ul. Szkolnej 1 (premiera na Podgórzu ), 20 czerwca o godz. 19.00 przy ul. Niepodległości 47, 21 czerwca o godz. 16.00 przy ul. Szkolnej 17 oraz 27 czerwca o godz. 16.00.

BRAMAturgia – inscenizowane opowieści z bram i podwórek wałbrzyskich kamienic
Od 20 do 27 czerwca 2015 roku
Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Warsztaty improwizacji teatralnej: Przemysław Buksiński
Obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Natalia Wieciech, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz, Rafał Szarzała
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz