• 2015-06-15

Męskie Granie 2015 w Krakowie

27 czerwca na Stadionie Korony w Krakowie rozpocznie się trasa koncertowa Męskiego Grania 2015, wydarzenia muzycznego prezentującego wyłącznie polskich twórców.

Męskie Granie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Męskie Granie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Męskie Granie to jedyne w Polsce wydarzenie muzyczne, które jest prawdziwym stylistycznym tyglem, łączącym artystów różnych gatunków i wrażliwości. Trasa koncertowa co roku zaskakuje nie tylko artystycznymi kolaboracjami, ale również repertuarem i interpretacjami muzycznymi. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest miasto, wykonawcy sięgać więc będą do swoich miejskich rodowodów.

W tym roku na sześciu koncertach wraz z zespołem Męskie Granie Orkiestra, zagrają: Artur Rojek, BRODKA, Curly Heads, Fisz Emade Tworzywo, HEY, JAMAL, KULT, SMOLIK/KEV FOX, L.U.C, Lao Che, Lech Janerka, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Natalia Przybysz, Nosowska, O.S.T.R., Rebeka, SKUBAS, Ten Typ Mes, The Dumplings, Warszawskie Combo Taneczne, Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir.

Męskie Granie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Męskie Granie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patrząc na pełną listę artystów grających na tegorocznym Męskim Graniu, można być pewnym, że każdy gatunek znajdzie reprezentanta, który doskonale porusza się nie tylko w swojej konwencji, ale słynie też ze stawiania wyzwań muzycznym granicom – podkreśla Izabela Głodek.

Tego lata Męskie Granie zagra w następujących miastach:

  • Kraków, Stadion Korony – 27 czerwca
  • Wrocław, Pergola – 11 lipca
  • Chorzów, Rosarium/Park Śląski – 25 lipca
  • Poznań, Cytadela – 1 sierpnia
  • Warszawa, Fort Bema – 15 sierpnia
  • Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem – 29 sierpnia

Męskie Granie 2015
27 czerwca 2015 roku
Stadion Korony
Kraków

Dodaj komentarz