• 2015-06-15

Anatomia zła w kinach w sierpniu

Najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotych Lwów – Jacka Bromskiego to wnikliwe spojrzenie na „rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia”.

„Anatomia zła”, reż. Jacek Bromski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Anatomia zła”, reż. Jacek Bromski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Fabuła Anatomii zła przywołuje najgłośniejsze, nierozwiązane sprawy kryminalne z ostatnich lat. W rolach głównych – laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orła za kreację w Rysie Krzysztof Stroiński, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i nagrody za debiut festiwalu w Gdyni Marcin Kowalczyk (Jesteś Bogiem) oraz Piotr Głowacki (Bogowie), Andrzej Seweryn (Różyczka), Łukasz Simlat (Pani z przedszkola) i Michalina Olszańska (Jack Strong) i Anna Dereszowska (Lejdis). Za zdjęcia do Anatomii zła odpowiada Michał Englert, laureat FPFF w Gdyni i festiwalu Sundance (Nieulotne). Autorem muzyki jest nagradzany kompozytor i producent muzyczny Ludek Drizhal (Uwikłanie, Śmiertelna wyliczanka).

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycje nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

Anatomia zła
Reżyseria i scenariusz: Jacek Bromski
Obsada: Marcin Kowalczyk, Krzysztof Stroiński, Piotr Głowacki, Andrzej Seweryn, Anna Dereszowska, Łukasz Simlat, Michalina Olszańska, Krzysztof Czeczot, Magdalena Kuta
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od sierpnia 2015

Dodaj komentarz