• 2015-06-13

VII Noc Teatrów | Kto się boi Virginii Woolf?

13 czerwca o godzinie 20.00 odbędzie się w Teatrze Fredry VII Noc Teatrów. W jej ramach widzowie zobaczą spektakl Kto się boi Virginii Woolf? w reżyserii Marii Spiss.

„Kto się boi Virginii Woolf”, fot. Dawid Stube (źródło: materiały prasowe)

„Kto się boi Virginii Woolf”, fot. Dawid Stube (źródło: materiały prasowe)

Klasyczny już dramat autorstwa Edwarda Albee’go, jednego z najwybitniejszych dramaturgów XX wieku, jest przejmującą opowieścią o lękach i obsesjach towarzyszących człowiekowi. O problemach nadal aktualnych, mimo upływu 53 lat od chwili, gdy tekst Albee’go ujrzał światło dzienne. Ostre rysy psychologiczne bohaterów w połączeniu z wyrazistymi kreacjami artystów Teatru Fredry i nowoczesną scenografią, w pełni angażującą widza, sprawiają, że jest to spektakl, o którym niełatwo zapomnieć.

Ubiegłoroczna premiera Teatru Fredry pojawi się na gnieźnieńskiej scenie 13 oraz 14 czerwca, już po raz ostatni w sezonie artystycznym 2014/2015. Zaś po sobotnim przedstawieniu widzowie będą mogli zwiedzić kulisy Teatru. To niepowtarzalna okazja, by stanąć na scenie, przyjrzeć się miejscom pracy aktorów, scenicznym mechanizmom czy pracowniom teatralnych rzemieślników. Teatr Fredry zaprasza w ten czerwcowy wieczór wszystkich, którzy pragną poznać teatr od podszewki. Noc Teatru to czas, w którym Teatr objawi się nam nie tylko jako oaza sztuki i myśl, ale również jako instytucja, za którą odpowiedzialni są konkretni ludzie. I właśnie oni zaprezentują widzom Teatr Fredry takim, jaki oni sami znają i kochają.

Spektakl Kto się boi Virginii Woolf? | VII Noc Teatrów
13 czerwca 2015 roku
Teatr im. Aleksandra Fredry
Gniezno

Dodaj komentarz