Kiedy ciało staje się promieniem…

Od 17 czerwca w legnickiej Galerii Sztuki będzie można oglądać wystawę prac Joanny Ratajczak-Kurowickiej pt. Kiedy ciało staje się promieniem.

„Droga”, olej na płótnie 70 x 70 cm, 2008 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Droga”, olej na płótnie 70 x 70 cm, 2008 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Kiedy ciało staje się promieniem to malarska opowieść o poetyckiej grze autorki z barwą, formą i jej zmaganiach nie tylko z materią obrazu, ale również z własnym wyobrażeniem cielesności. Motyw nagiego ciała przewija się od lat w twórczości artystki, balansując pomiędzy afirmacją a nieco odrealnionym turpizmem. Aktualna wystawa, obok kolejnych prac poświęconych nagiemu ciału, prezentuje także obrazy z innych cyklów.

Joanna Ratajczak-Kurowicka – artystka i poetka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją, poezją. Autorka tomów poetyckich pt. Czas wyrwany, Warszawa 2001 r., Otwarty dotyk, Kraków 2014 r. Jej wiersze były też publikowane w Poezji Polskiej – Antologii tysiąclecia, Warszawa 2002 r. i innych antologiach. Prace prezentowała na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych i kilkunastu zbiorowych.

Joanna Ratajczak-Kurowicka. Kiedy ciało staje się promieniem
Wernisaż: 18 czerwca 2015 r., godz. 18.00
Wystawa czynna od 17 czerwca do 8 lipca 2015 r.
Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
Legnica

Dodaj komentarz