• 2015-06-12

Znamy artystów festiwalu Cztery Pory Roku

20 czerwca w katowickim klubie Panorama rozpocznie się letnia edycja festiwalu Cztery Pory Roku. Festiwal to nie tylko muzyka, ale również sezonowa kuchnia, warsztaty rzemiosła czy akcje społecznościowe.

Soniamiki (źródło: materiały prasowe)

Soniamiki (źródło: materiały prasowe)

Soniamiki – absolwentka poznańskiego ASP, sama kompunuje swoje piosenki oraz gra na gitarze basowej. W 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał się jej pierwszy album „7pm”. Trzy lata później wydała swój kolejny krążek pod tytułem „SNMK”, do którego jest również autorką okładki. Występowała na wielu festiwalach w Polsce (Męskie Granie, Open’er, Spring Break) i za granicą (Utopia w Texasie, USA).

Małe Miasta – bezprecedensowy projekt na polskiej scenie alternatywnej. Muzyka tego tajemniczego duetu producenckiego to mieszanka odważnych elektronicznych brzmień z hip-hopem i eksperymentalnym R&B. Pod koniec 2014 roku nakładem AlkoPoligamii wydali debiutancki album, na którym gościnnie wystąpili m.in. Ten Typ Mes czy Klaudia Szafrańska z xxanaxx. Pierwsze M to Mateusz Holak – wokalista Kumki Olik, a drugie to producent muzyczny i raper Mateusz Gudel. W tym roku formacja wystąpi m.in. na Open’erze, Tauron Nowej Muzyce czy OFF Festivalu.

Małe Miasta (źródło: materiały prasowe)

Małe Miasta (źródło: materiały prasowe)

Coals – kolejny śląski duet podbijający naszą rodzimą scenę muzyczną. W swojej muzyce przemycają dużą dawkę skandynawskich klimatów – delikatne melodie i spowitą mgłą tajemnicy ezoteryczność. Zapraszani na duże festiwale muzyczne jak poznański Spring Break czy katowicki OFF Festival. Opiniotwórcza strona Brand New Athem nazwała ich „powiewem świeżości ze Śląska”.

Wydarzenie organizują stowarzyszenie Polskie Forum Edukacji Europejskiej i Klub Panorama.

Festiwal Cztery Pory Roku
20 czerwca 2015 roku
Klub Panorama
Katowice

Dodaj komentarz