• 2015-06-11

GusGus na żywo w Warszawie i Poznaniu

GusGus wracają do Polski w koncertowym składzie. Po wyprzedanych koncertach w ubiegłym roku, Islandczycy ponownie zagrają dla polskiej publiczności. W piątek 2 października zespół zobaczymy w klubie Progresja w Warszawie, zaś dzień później – 3 października w Hali nr 2 MTP w Poznaniu.

GusGus podtrzymują doskonałą passę: albumy „Arabian Horse” i „Mexico”, show na płockim Audioriver i entuzjastycznie przyjęta klubowa trasa po Polsce, wszystko to sprawiło, że ekipa z Islandii ma nad Wisłą status gwiazdorski. Jak najbardziej zasłużenie, bo to jedno z najbarwniejszych zjawisk na muzycznej scenie – zespół, który od lat łączy znakomite piosenki, elektroniczne brzmienia i taneczną energię. Na żywo Islandczycy prezentują wszystkie atuty, dzięki którym od niemal dwóch dekad cieszą się niezmienną sympatią fanów muzyki klubowej i nowoczesnego popu – chwytliwe melodie, hipnotyczne rytmy i sceniczną charyzmę.

Islandczycy podbili świat w połowie lat 90-tych za sprawą fantastycznych albumów dla wytwórni 4AD. Kolejny mocny rozpęd ich karierze nadała współpraca z kultową taneczną oficyną Kompakt, dla której ukazały się kapitalne i bestsellerowe krążki: „24/7”, Arabian Horse” i „Mexico”. Wielkim uznaniem cieszyły się też ich remiksy m.in. dla Depeche Mode, Moloko czy Sigur Rós.

Koncert GusGus
2 października 2015 roku
Klub Progresja w Warszawie

3 października 2015 roku
Hala nr 2 MTP w Poznaniu

Dodaj komentarz