• 2015-06-10

Miłość od pierwszego ugryzienia

12 czerwca do dystrybucji kinowej w całej Polsce wchodzi film Miłość od pierwszego ugryzienia. To fabularny debiut reżysera Thomasa Cailleya łączący w sobie kilka gatunków: komedię romantyczną, społeczny dramat absurdu i katastroficzne kino akcji. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu w Cannes w 2014 roku. Film został nagrodzony na wielu najważniejszych festiwalach filmowych, w tym nagrodą Cezara aż w trzech kategoriach. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Against Gravity.

„Miłość od pierwszego ugryzienia”, reż. Thomas Cailley (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Miłość od pierwszego ugryzienia”, reż. Thomas Cailley (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Lato zapowiada się dla nastoletniego Arnauda tak, jak zwykle: bez sensacji i szczególnych rozrywek. Czeka na niego praca w rodzinnej firmie i spotkania z przyjaciółmi. Nagle, przypadkiem spotyka piękną, wysportowaną, ale szorstką i trudną do zdobycia nastolatkę. Madleine maa mięśnie twarde jak beton i prorocze wizje nadchodzącej społeczno-ekologicznej katastrofy. Podczas, gdy chłopak zakochuje się w niej bez pamięci, ona szykuje się na przygodę życia: obóz militarno-survivalowy, który ma stać się pierwszym krokiem do wstąpienia do armii.

Choć wymaga to sporych poświęceń, Arnaud postanawia jej towarzyszyć. Wspólna walka o przetrwanie zbliż ich do siebie, ale mroczne wizje Madeleine nagle zaczynają się spełniać… Czy uda im się ocalić rodzącą się między nimi miłość od pierwszego ugryzienia?

Miłość od pierwszego ugryzienia (Love at First Fight)
Reż. Thomas Cailley
Dystrybucja: Against Gravity
W kinach od 12 czerwca 2015 r.

Dodaj komentarz