Ruszył literniczy Traffic Design

W Gdyni wystartował Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design. W tym roku organizatorzy puszczają oko do korzeni festiwalu, łącząc liternictwo z klimatem ulic. Oprócz artystycznych interwencji nie zabraknie akcji angażujących mieszkańców oraz imprez okołofestiwalowych.

Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwszym artystą, który odwiedzi Gdynię będzie pochodzący z Holandii ZEDZ. Jak sam o sobie mówi: niesławny graficiarz, słynny projektant. Podczas festiwalu poznamy tę drugą wersję ZEDZ-a – na mieście pojawią się przestrzenne obiekty jego autorstwa.Pracę rozpocznie również znany paryski typograf Tyrsa.W tym czasie ekipa organizatorów i wolontariuszy rozpocznie przygotowania do otwarcia debiutującego w tym roku centrum festiwalowego, którym na czas miejskich działań stanie się Domek Abrahama. Przestrzeń zajmowanego niegdyś przez Muzeum Miasta Gdyni budynku wypełnią designerskie meble wykonane przez architekta Filipa Kozarskiego (który jest pomysłodawcą zeszłorocznej interwencji na stacji Redłowo SKM).

W Domku Abrahama będzie można przyjemnie spędzić letnie popołudnie oglądają sztukę lub przeglądając książki i magazyny poświęcone grafice i architekturze. Coś dla siebie znajdą tu także miejscy aktywiści. Domek Abrahama to także ciekawy program warsztatów i tematycznych pokazów filmowych. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć filmy dotyczące szyldziarstwa, graffiti oraz street artu, czyli Neon, Rurales, Pixadores oraz Sign Painters.

Już od 14 czerwca od 13.00 organizatorzy zapraszają na otwarcie Domku Abrahama, podczas którego zaprezentowany zostanie nowy wzór na mobilnym sicie, odbędą się również warsztaty typograficzne i pierwszy pokaz filmowy. Warto wziąć również udział w muralowych wycieczkach startujących po 14 czerwca z Domku Abrahama w każdą środę, piątek i w soboty oraz inne trafficowe wydarzenia, między innymi: pop-up’owy salon tatuażu, warsztaty szyldowe dla gdyńskich przedsiębiorców, wystawy oraz finisaż w sekretnej lokalizacji.

Zobacz galerię zdjęć z ubiegłych lat.

Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design
8-28 czerwca 2015 r.
Gdynia

Dodaj komentarz