• 2015-06-09

Piotr Olech na ANNUM Festival

Kolejna odsłona ANNUM Festival odbędzie się w Chorzowskim Kościele pw. św Marii Magdaleny już 20 czerwca o godzinie 14.00 oraz 21 czerwca w Tarnogórskim Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Kamila o godz 16.00. Tym razem będziemy mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie pt. Ave Verum.

„Ave Verum”, ANNUM Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Ave Verum”, ANNUM Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

Wykonawcą koncertów będzie światowej sławy polski kontratenor Piotr Olech współpracujący na co dzień z najbardziej znamienitymi, europejskimi zespołami specjalizującymi się w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej. W jego wykonaniu usłyszymy dzieła najbardziej znanych twórców takich jak Bach, Haendel czy Mozart. Towarzyszyć mu będzie znakomity polski klawesynista Andrzej Zawisza.

ANNUM Festival to muzyczna machina czasu, która przeniesie nas do świata suto zastawionych stołów, i wielodniowego biesiadowania, a dla kontrastu także do świata głębokiej wiary i uduchowionego mistycyzmu.

Wcześniej, o godz. 13.00 20 czerwca w Chorzowskim Centrum Kultury, a 21 czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury specjalnie dla najmłodszych melomanów przygotowaliśmy kolejne spotkanie w ramach nietuzinkowego cyklu zajęć muzycznych ANNUM Kids zatytułowane „Co w trawie piszczy, czyli dźwięki drewienek, kamyków i szkiełek”. Zapisu na zajęcia ANNUM Kids można dokonać poprzez stronę internetową ANNUM Festivalu.

ANNUM Festival | Zygmunt Magiera – dyrektor artystyczny
20 czerwca 2015 roku, godz. 14.00
Kościół pw. św Marii Magdaleny
Chorzów

21 czerwca 2015 roku, godz. 16.00
Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Kamila
Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz