• 2015-06-06

Maciej Korbowa i Bellatrix – premiera Lupy w Imce

8 czerwca Teatr Imka zaprasza na premierę spektaklu Krystiana Lupy, Maciej Korbowa i Bellatrix.

„Maciej Korbowa i Bellatrix”, fot. Bartosz Siedlik (źródło: materiały prasowe)

„Maciej Korbowa i Bellatrix”, fot. Bartosz Siedlik (źródło: materiały prasowe)

Konfrontacja aktorów z przedstawieniem z 1993 roku, w którym grali u progu swojej kariery, wznawianym obecnie niczym seans spirytystyczny, zasadza się na mierzeniu się z własną pamięcią, ówczesną wrażliwością artystyczną i duchową oraz wyobrażeniem zagranej przed laty roli.

W rycie spektaklu z przeszłości zderzają się i wzajemnie przenikają doświadczenia przeszłe i teraźniejsze, zmienne, naznaczone upływem czasu diagnozy, dotyczące kondycji artysty, naszego świata, kultury oraz możliwości duchowej i artystycznej transgresji.

Po ponad dwudziestu latach z pełną mocą na scenie brzmią te frazy, które były wówczas niedostępne rozgorączkowanym studentom – dziś podszyte ironią, goryczą, doświadczeniem. Dawni studenci, dziś dojrzali aktorzy, powrócili pod okiem Krystiana Lupy do swoich ról. Konfrontują własne doświadczenia z odległymi marzeniami.Korbowa wciąż chce odkrywać nowe i iść dalej, ale czy każdy artysta pozostał tak wierny sobie jak Krystian Lupa?

Obsada: Małgorzata Maślanka, Barbara Szotek-Stonawski, Agnieszka Trzyna, Joanna Żurawska-Federowicz, Paweł Deląg, Radosław Krzyżowski, Tadeusz Łomnicki, Artur Rzegocki

Asystent reżysera: Tomasz Węgorzewski
Kostiumy: Piotr Skiba
Muzyka: Jakub Ostaszewski
Koprodukcja: Teatr IMKA, Teatr Łaźnia Nowa

Maciej Korbowa i Bellatrix, reż. Krystian Lupa
8 czerwca 2015 roku
Teatr Imka w Warszawie

Dodaj komentarz