• 2015-06-06

Indyjski Teatr Kasba Arghya w Warszawie

7 czerwca Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na spektakl indyjskiego Teatru Kasba Arghya – MacbethBadya.

„Macbeth Badya”, Teatr Kasba Arghya, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Macbeth Badya”, Teatr Kasba Arghya, plakat (źródło: materiały prasowe)

MacbethBadya to spektakl, w którym poezja ruchu i muzyka rezonują z dialektyką tragedii Makbeta. Zadania reinterpretacji tragedii Makbeta podjął się hinduski reżyser i dramaturg – Manish Mitra – założyciel i szef zespołu Kasba Arghya z Kalkuty.

Narracja spektaklu to fuzja różnorodnych form tradycyjnego tańca indyjskiego, takich jak: kathakali, bharanatyam, kathak oraz tradycyjnych form teatralnych, takich jak: kutiyattam i yakshagana.

Koncept i reżyseria: Manish Mitra
Wykonanie: Raju Bera
Muzyka: JaydeepSinha
Światła: TapasChatterjee
Kostium: Sima Ghosh

Kasba Arghya – to grupa teatralna z Kalkuty (Indie). Dyrektorem grupy jest Manish Mitra, reżyser i twórca teatralny, specjalizujący się w pracy z tradycyjnymi indyjskimi formami teatralnymi. Praca teatru skupiona jest na badaniu tradycyjnych elementów kultury Indii – teatralnych, muzycznych i tanecznych, i rozwijaniu na ich podstawie nowoczesnego języka teatru. Artyści zespołu Kasba Arghya nieustannie pracują nad zgłębianiem etnicznych źródeł własnej kultury. Aktorzy teatru są świetnie wyszkolonymi specjalistami w dziedzinie tradycyjnych indyjskich form tańca, m.in.: kathakali, kutiyattam i kalaripayattu. W swojej pracy, poprzez trening fizyczny, dążą do zrozumienia ciała aktora, działającego na scenie i zasad jego scenicznej obecności.

MacbethBadya – spektakl teatru Kasba Arghya (Indie)
7 czerwca 2015 roku
Klub Mózg Powszechny
Warszawa

Dodaj komentarz