• 2015-06-06

Zawirowania w teatrze

19 czerwca warszawska publiczność będzie mogła uczestniczyć w XI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania – największym przeglądzie zespołów, reprezentujących różne kraje i nurty artystyczne.

„Instrument 1”, Włochy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Instrument 1”, Włochy (źródło: materiały prasowe organizatora)

XI edycja Festiwalu zgromadzi najwybitniejsze międzynarodowe zespoły tańca współczesnego, dając szczególną przestrzeń dla publiczności do zapoznania się z twórczością włoskich artystów – na czele z tegoroczną gwiazdą: Compagnia Zappalà Danza.

Celem towarzyszącym tworzeniu programu XI Festiwalu było umożliwienie prezentacji w Polsce tego, co najważniejsze i najbardziej obiecujące w najnowszym teatrze tańca – dlatego zdecydowano się zaprosić choreografów młodego pokolenia, kształtujących światowe trendy artystyczne.

„Mit afekt”, Włochy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mit afekt”, Włochy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W trakcie pięciu dni Festiwalu nie zabraknie pełnego spotkania z kulturą włoską reprezentowaną przez pięć fascynujących spektakli z Florencji, Neapolu, Pizy i Sycylii. W trakcie zamykającej festiwal Nocy Młodych Choreografów zobaczymy spektakle twórców z Chin, Francji, Izraela i Wietnamu.

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania organizatorzy planują nie tylko spektakle, ale również wydarzenia bezpośrednio angażujące warszawską publiczność – warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych oraz spotkania z naszymi artystami.

XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania
19 czerwca 2015 roku
Teatr Scena Współczesna
Warszawa

Dodaj komentarz