• 2015-06-05

Rebel Babel Ensemble

Pierwsze występy Rebel Babel Ensemble w Polsce będą miały miejsce podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty 14 czerwca oraz na Festiwalu Opener w Gdyni 3 lipca.

Rebel Babel Ensemble (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rebel Babel Ensemble (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowa orkiestra orkiestr dętych, która łączy tradycyjne instrumenty dęte z rapem, funkiem i muzyką filmową, organizując muzyczne spotkania i performensy ponad podziałami i językami. To także próba stworzenia największego Big Bandu Europy w celu przywrócenia dawnego blasku ochotniczym orkiestrom i nadania im współczesnego, popkulturowego oblicza.

Działania muzyków pod przewodnictwem kompozytora i kreatora muzycznych performanców Jana Feat’a skupiają się na integrowaniu kultury ochotniczych orkiestr dętych w duchu hip-hopu i funku docelowo mieszając indywidualności brzmieniowe regionów z urokami werbalnymi różnych języków. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu pod jedną banderą – Rebel Babel Ensemble.

Pierwszym rozgrzewkowym działaniem projektu Rebel Babel Ensemble było rozpoczęcie internetowego międzynarodowego koncertu. Kolejne europejskie orkiestry odgrywają w swoich ambientach 11 symfonię Feat’a. Pierwszy epizod to koncert Lizbona – Trzebnica w wykonaniu portugalskiej Original Bandalheira oraz wrocławskiej orkiestry Hanys Band. Łącznikiem był Jan Feat podróżujący z nutami i talerzami marszowymi.

W założeniu Rebel Babel to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje, unowocześniać tradycje orkiestr dętych, a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze.

Rebel Babel Ensemble
14 czerwca oraz 3 lipca 2015 roku
Wrocław

Dodaj komentarz