Mglista strefa

Od 9 czerwca w Mona Inner Space w Poznaniu będzie można oglądać wystawę Mglista strefa, na której znajdą się prace takich artystów jak: Olaf Brzeski, Oskar Dawicki, Angelika Fojtuch, Borys Makary, Ada Karczmarska, Aleksandra Koper, Żaklina Piechanowska, Sonia Rammer.

„Mglista strefa” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mglista strefa” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mglista strefa kryje w sobie pojęcie procesów zachodzących wewnątrz każdego człowieka. Wystawa zajmuje się więc autokreacją. Z jednej strony tytułowa mgła odwołuje się do zjawiska atmosferycznego, które niesie skojarzenie z tajemnicą, zakrzywieniem percepcji i zacieraniem granic, z drugiej zaś do zaburzenia postrzegania wywołanego gęstą mgłą, które bywa pobudzające i ekscytujące. Mglista strefa sugeruje niejednoznaczność wpływu autokreacji na rozwój każdego człowieka. Potrzebę „zgubienia się we mgle” można interpretować również w kontekście psychoanalizy. Możliwe, że chęć zagubienia się w przestrzeni fizycznej jest wynikiem pragnienia zajrzenia w głąb siebie i odnalezienia ważnych wartości w celu kierowania własnym rozwojem.

Mglista strefa to wystawa dyplomowa przygotowana w ramach specjalności Strategie kuratorskie i promowanie kultury na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Mglista strefa
Olaf Brzeski, Oskar Dawicki, Angelika Fojtuch, Borys Makary, Ada Karczmarska, Aleksandra Koper, Żaklina Piechanowska, Sonia Rammer
Kurator: Katarzyna Hoffmann
Wernisaż: 9 czerwca 2015 roku, godz. 19.00
Wystawa czynna do 17 czerwca 2015 roku
Mona Inner Space
Muzeum Sztuki Najnowszej w Poznaniu

Dodaj komentarz