• 2015-06-01

Kalejdoskop Kultur we Wrocławiu

Nadchodzi czerwiec i Święto Wrocławia, nadchodzi więc też festiwal Kalejdoskop Kultur, który startuje 12 czerwca w Klubie Festiwalowym Stary Klasztor łemkowsko-jazzowym koncertem Susanny.

Festiwal Kalejdoskop Kultur (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Kalejdoskop Kultur (źródło: materiały prasowe)

W sobotę będzie kolorowo i smakowicie, tradycyjnie etnicznie, tanecznie i wielogłosowo, a gdzie? Oczywiście na Wyspie Słodowej. Spotykamy się 13 czerwca by wypocząć nad leniwie płynącą Odrą i podziwiać irlandzkie, polskie, łemkowskie, ukraińskie, niemieckie, romskie, koreańskie i in. formacje folkowe oraz tradycyjne zespoły pieśni i tańca. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować swych sił w strzelaniu z łuku, dla delikatniejszych: klejenie latającego smoka, filcowanie po tatarsku lub warsztaty ceramiczne.

Na stoiskach zwyczajowo nie zabraknie pysznego jedzenia ani trunków z różnych krain i regionów, mamy też kilka niespodzianek dla miłośników mody – zagości u nas szereg projektantów, będzie można nabyć ich przepiękne wyroby, m .in. etno-ciuchy z Taszkientu.

Wieczorna część programu to ukłon dla dawnych Bieszczad i muzyki korzennej Bojków i Łemków. Kto oglądał „Watahę”, temu muzyka naszej gwiazdy: Tołhajów nie powinna być obca. Nim na scenie zabrzmią Tołhajowe stereokarpaty, publiczność rozgrzeje rusińsko-zakarpacki etno-dance z Kijowa, czyli Luiku.

Ale to oczywiście nie wszystko. Po koncercie na Wyspie Słodowej bawimy się do białego rana w Starym Klasztorze na lemko-jewish afterparty.

Festiwal Kalejdoskop Kultur
12 i 13 czerwca 2015 roku
Wrocław

Dodaj komentarz