Hanif Kureishi autoironicznie – Ostatnie słowo

Nowa powieść Hanifa Kureishiego Ostatnie słowo ukaże się 6 czerwca nakładem Wydawnictwa Znak. Autor będzie gościem tegorocznej edycji Big Book Festivalu w Warszawie (14 czerwca, godz. 16.00).

Hanif Kureishi, „Ostatnie słowo” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Hanif Kureishi, „Ostatnie słowo” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Harry dostaje zlecenie – ma napisać biografię Mamoona, wielkiego pisarza, który lata chwały ma już za sobą. Świntucha, cudzołożnika, kłamcy, zbira i być może mordercy. Albo raczej złaknionego uwagi zapomnianego przez świat celebryty, który nigdy nie kochał nikogo tak bardzo jak siebie. Wprowadza się do jego wiejskiej posiadłości i zaczyna swoje śledztwo. Wokół krąży obdarzona włoskim temperamentem i niespełniona żona Mamoona, służąca, która nocą zamienia się w seksualnego wampa, narzeczona z Londynu i krwiożerczy wydawca. Harry przekonany jest, że kontroluje sytuację. Ale czy na pewno to on pociąga za sznurki?

Kureishi, mistrz kąśliwego języka, powraca w autoironicznej i zabawnej opowieści o władzy i manipulacji, seksie, sztuce i próbie wykreowania siebie. Wciągająca historia, intrygujący bohaterowie i zaskakujące zakończenie.

Hanif Kureishi (ur. 1954 rok) – autor powieści, opowiadań, sztuk i scenariuszy filmowych. Zadebiutował rewolucyjną powieścią Budda z przedmieścia, za którą nagrodzony został Whitebread Award i która przyniosła mu sławę. Jego książki były ekranizowane i przełożono je na trzydzieści sześć języków.

Hanif Kureishi, Ostatnie słowo
Premiera: 6 czerwca 2015 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz