Czerpanie energii miasta podczas Nocy Kultury w Lublinie

6 i 7 czerwca Warsztaty Kultury zapraszają na 9. Noc Kultury. Podczas tej wyjątkowej nocy będziemy mogli nie tylko podziwiać instalacje artystyczne i wystawy sztuki, ale też uczestniczyć w ponad 40 koncertach i 30 spektaklach teatralnych.

Noc Kultury, fot. Ignac Tokarczyk (źródło: materiały prasowe)

Noc Kultury, fot. Ignac Tokarczyk (źródło: materiały prasowe)

Od dziewięciu lat mieszkańcy Lublina mają szansę uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Noc Kultury. Zapoczątkowana jako okazja do zamanifestowania kultury miasta, impreza podczas swoich kolejnych odsłon zadziwiała niezmiennie wielością odcieni. Skumulowanie artystycznej energii w jeden wieczór potęguje radość odkrywania jego kulturalnych uroków.

Ubiegłoroczna decyzja o poszerzeniu trasy Nocy Kultury pozwoliła zagłębić się w zakątki mniej znane i rzadziej uczęszczane. Energia tej niezwykłej nocy sprawiła, że nabierały blasku. Kontynuujemy tę podróż przez wspaniałą tkankę miejską, po raz kolejny zanurzamy się w nią, by odkrywać jej uroki. Wierzymy, że charakter wydarzenia to najlepsza metoda na poznanie miasta z perspektywy jego mieszkańców. Po raz kolejny chcemy zobaczyć miasto ich oczami, dlatego powierzamy rolę organizatorów i twórców tak wielu lubelskim artystom, animatorom, grupom nieformalnym, organizacjom i instytucjom.

Noc Kultury 2015
6 i 7 czerwca 2015 roku
Warsztaty Kultury
Lublin

Dodaj komentarz