• 2015-05-27

Kuba Badach Tribute to Andrzej Zaucha

5 czerwca Kuba Badach wraz z towarzyszącymi mu muzykami zaśpiewa utwory legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy. Zabrzmią one w nowych, autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha.

Kuba Badach, fot. Archiwum artysty (źródło: materiały prasowe)

Kuba Badach, fot. Archiwum artysty (źródło: materiały prasowe)

To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo »hołd«… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory… – opowiada Kuba Badach.

Podczas piątkowego koncertu w sali Filharmonii usłyszymy znane przeboje Andrzeja Zauchy, m.in. Byłaś serca biciem, Bądź moim natchnieniem, C’est la vie czy Siódmy rok, zaaranżowane na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza.

Kuba Badach – urodzony w 1976 roku, wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. W 1988 roku jako dwunastolatek nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 roku rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Zdobywca nagród Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii Wokalista Roku.

Kuba Badach Tribute to Andrzej Zaucha
5 czerwca 2015 roku
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Wrocław

Dodaj komentarz