• 2015-05-27

Premiera spektaklu Kacpra Kuszewskiego w Romie

15 czerwca na Nowej Scenie Teatru Roma w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Kacpra Kuszewskiego – Album Rodzinny.

„Album rodzinny”  (źródło: materiały prasowe)

„Album rodzinny” (źródło: materiały prasowe)

Spektakl kabaretowo-muzyczny Album rodzinny to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga. Pomysł zrodził się przy przeglądaniu starego rodzinnego albumu, w którym często nieznajome postacie ze zdjęć poruszają wyobraźnię do wymyślenia im historii.

Niektóre piosenki są inspirowane prawdziwymi historiami rodzinnymi twórców. W ten sposób powstała galeria nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się, lub mogły się zdarzyć naszym dziadkom. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.

Recital przeplatany jest konferansjerką, na którą składają się cytaty z poradników deklamatoryki z początku XIX wieku, które wywołują salwy śmiechu publiczności. W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografia i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.

Kacper Kuszewski – aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy. Absolwent Liceum Muzycznego w Bydgoszczy i Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutował w wieku 13 lat rolą Gavroche’a w musicalu Les Miserables w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po ukończeniu studiów aktorskich współpracował z Teatrem Narodowym, warszawskim Teatrem Polskim i Teatrem Scena Prezentacje oraz z Kabaretem Olgi Lipińskiej.

Album Rodzinny
Premiera: 15 czerwca 2015 roku
Teatr Roma w Warszawie

Dodaj komentarz