Teatralne legendy i didżeje | 30. Dni Sztuki Współczesnej

Teatr Ósmego Dnia, DJ Kentaro, Teatr Porywacze Ciał, Sherwood & Pinch, KUD Ljud, Hakobo, Masala Soundsystem, Leszek Bzdyl, Ludomir Franczak i Cosovel – to główne gwiazdy tegorocznej, jubileuszowej edycji Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Dj Kentaro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dj Kentaro (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już 30. edycja festiwalu, który rozpoczyna się w czwartek, 28 maja i potrwa do 6 czerwca. Podczas festiwalu pojawią się zarówno legendy polskiego teatru (Teatr Ósmego Dnia, członkinie Akademii Ruchu, Teatr Porywacze Ciał, Leszek Bzdyl), jak i młodzi twórcy, odważnie dyskutujący z dominującym dyskursem (Karol Radziszewski, Grupa Coincidentia, Anima Vilis, Teatr Pi/ALPI, Teatr 21).

O muzyczne emocje zadbają m.in.: jeden z najlepszych didżejów świata – DJ Kentaro, muzyczny wizjoner i producent Adrian Sherwood w duecie z młodą gwiazdą brytyjskiego dubstepu Pinchem, węgierski zespół Airtist, kreujący muzykę taneczną przy użyciu antycznych instrumentów i ludzkiego głosu, a także zespoły Masala Soundsystem i Cosovel.

W tym roku festiwalowi przyświeca hasło „Miasto jest nasze!”. Jakub Stępień – Hakobo, jeden z najważniejszych plakacistów i projektantów na świecie, pomoże białostoczanom odkryć pozytywne przejawy projektowania graficznego w mieście, a znany z plenerowych performatywnych działań słoweński KUD Ljud oprowadzi widzów po Białymstoku według własnego klucza. W programie festiwalu także: wystawy, artystyczne akcje w plenerze, East Side Street Art, spotkania, pokazy filmów, dyskusje i warsztaty.

Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku
Od 28 maja do 6 czerwca 2015 roku
Białostocki Ośrodek Kultury
Białystok

Dodaj komentarz