• 2015-05-26

Raj dla opornych: Premiera spektaklu Krystyny Jandy

6 czerwca na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Krystyny Jandy, Raj dla opornych.

Aleksandra Konieczna, fot. Marta Pruska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Konieczna, fot. Marta Pruska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ulubieńcy publiczności Karol i Barbara (Mirosław Baka i Dorota Kolak) z Seksu dla opornych, kilka lat później. Tym razem uczą się rozkładać namiot i żyć na łonie natury. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary (Aleksandra Konieczna), nową postacią w historii. Równie zabawną i wzruszającą. Jeśli Seks dla opornych był rodzajem terapii małżeńskiej, Raj dla opornych jest terapią życia.

Krystyna Janda o spektaklu:

Raj dla opornych jest nie tyle dalszym ciągiem historii Karola i Barbary, co opowieścią o tych bohaterach w innej sytuacji, zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie – na końcu, po wyjściu z przedstawienia – gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas – czuli. Obserwujemy ich – nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości… znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie. Mili Państwo, zapraszamy Was na komedię, komedię czułą i ludzką. Na zabawny wieczór w teatrze, który potrafi zmienić w życiu wiele.

Dorota Kołak, fot. Michał Szlaga (źródło: materiały prasowe)

Dorota Kołak, fot. Michał Szlaga (źródło: materiały prasowe)

Tłumaczenie: Małgorzata Semil
Reżyseria: Krystyna Janda
Polskie teksty piosenek: Jacek Cygan
Światło: Adam Czaplicki
Choreografia: Anna Iberszer
Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska

W spektaklu występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol), Aleksandra Konieczna (Diana).

Raj dla opornych
6 czerwca 2015 roku
Teatr Wybrzeże
Gdańsk

1 komentarz do artykułu “Raj dla opornych: Premiera spektaklu Krystyny Jandy”

  1. Katarzyna

    Bylam polecam świetna zabawa ,widziałam obie cześci a Pani Konieczna znana mi ostatnio z “Na wspólnej “jak nie ta kobieta.Wulkan odmieniona szczupła :)w stroju kapielowym wygladała fantastycznie.Czemu w Zielonej Gorze tak mało fajnych sztuk!!!!!!!!!!!!!! trzeba do Warszawy jezdzic a to 500km!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz