Spotkanie z Mistrzem – Ryszard Jurkowski

28 maja o godz. 18.00 w krakowskiej Galerii Architektury SARP, w ramach cyklu Spotkanie z Mistrzem, odbędzie się wykład Ryszarda Jurkowskiego, architekta i urbanisty, laureata Honorowej Nagrody SARP w roku 1999 za całokształt twórczości, odznaczonego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w roku 2012.

Spotkanie z Mistrzem – Ryszard Jurkowski (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie z Mistrzem – Ryszard Jurkowski (źródło: materiały prasowe)

Ryszard Jurkowski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Głównej Komisji Urbanistyki i Architektury w Polsce. W latach 1980-1988 był prezesem katowickiego Oddziału SARP, a w latach 2000-2006 prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Od 1990 roku prowadzi pracownię architektoniczną AIR Jurkowscy Architekci w Katowicach. Do jego najważniejszych projektów i realizacji można zaliczyć: osiedle książęce w Katowicach (2010), rozbudowę Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (2009) oraz Muzeum Miejskie w Żorach (2012).

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Inne spotkania z cyklu:

Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Niemczyk
Spotkanie z Mistrzem – Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak
Spotkanie z Mistrzem – Wojciech Obtułowicz

Spotkanie z Mistrzem – Ryszard Jurkowski 
28 maja 2015 r., godz. 18.00
Galeria Architektury SARP
Kraków

Dodaj komentarz