• 2015-05-22

Brancz Juliusza Machulskiego

30 maja Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na prapremierę Branczu Juliusza Machulskiego w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Spektakl „Brancz” – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Spektakl „Brancz” – plakat (źródło: materiał prasowy organizatora)

Autor, który po prapremierach swoich sztuk na scenie Powszechnego zrealizował je również w Teatrze Telewizji, podkreślał wielokrotnie, że jego „teatralną matką” jest Ewa Pilawska i jej autorski projekt Polskiego Centrum Komedii, dzięki którym zaczął on pisać dla sceny. Na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych prezentowana była napisana i wyreżyserowana przez niego w Teatrze Starym w Lublinie sztuka Machia, a obecnie pracuje on nad kolejnym spektaklem dla Teatru Telewizji.

Brancz, którego prapremiera odbędzie się na Małej Scenie Teatru Powszechnego, to jak sam mówi „komedia świąteczna w dwóch aktach”. Machulski po raz kolejny sięga do opowieści o rodzinie, tym razem pretekstem staje się spotkanie przy wielkanocnym stole.

Ślub to najważniejszy dzień w życiu. Każda dziewczynka już od najmłodszych lat snuje wizje tego, jak będzie on wyglądał, kto stanie u jej boku, jaką będzie miała suknię i kto poprowadzi ją do ołtarza… Tylko co będzie, jeśli okaże się, że to wcale nie będą najtrudniejsze decyzje, przed jakimi stanie?

Tytułowy brancz to nie tylko spotkanie w eleganckiej restauracji, by powiadomić rodzinę o zaręczynach. To także możliwość zebrania wszystkich jej członków w jednym miejscu i przeprowadzenia z nimi poważnych rozmów.

Branch Juliusza Machulskiego, reż. Michał Siegoczyński
Prapremiera: 30 maja 2015 roku
Teatr Powszechny
Łódź

Dodaj komentarz