• 2015-05-21

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival – najświeższe zjawiska w światowej muzyce

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival obędzie się w dniach 8–12 lipca. Przez 5 dni festiwalu w Lublinie zaprezentuje się 20 zespołów i projektów muzycznych, pojawią się artyści z aż 13 krajów świata, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy między innymi Einstürzende Neubauten i Tony’ego Allena.

Atomic Simao (źródło: materiały prasowe organizatora)

Atomic Simao (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal obfitować będzie w bardzo bogaty i wielowątkowy program. Jak co roku, organizatorzy zadbają o uchwycenie szerokiego spectrum najświeższych i najciekawszych zjawisk w światowej muzyce. Zjawisk funkcjonujących ponad granicami oraz wymykających się klasycznym podziałom gatunkowym.

Podczas najbliższej edycji będzie można posłuchać na żywo dwóch legend światowej sceny, reprezentujących dwie różne estetyki i podejścia do obcowania z dźwiękiem. Pierwsza z gwiazd to Einstürzende Neubauten – jeden z prekursorów i najważniejszych reprezentantów sceny industrialnej, awangardowej i elektronicznej.  Założona w 1980 roku przez Blixę Bargelda formacja zaprezentuje w Lublinie przekrojowy materiał ze swojej bogatej dyskografii. Możemy się zatem spodziewać największych przebojów grupy, a sam koncert z pewnością stanie się jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznego lata w Polsce. Drugim headlinerem będzie absolutna legenda sceny world music, jeden z ojców afrobeatu, sam Tony Allen. Ten wybitny perkusista, mieszkający dziś w Paryżu, zaprezentuje zarówno przebojowe utwory z najnowszej płyty „Film of life”, jak również starsze nagrania, oparte na korzennej muzyce afrykańskiej połączonej z jazzem, funky i reggae. Koncerty Tony’ego Allena gwarantują mistrzostwo wykonania oraz potężny ładunek pozytywnej energii.

Me myself and I (źródło: materiały prasowe)

Me myself and I (źródło: materiały prasowe)

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W 2015 roku Wschód Kultury będzie realizowany po raz trzeci.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2015
Od 8 do 12 lipca 2015 roku
Warsztaty Kultury
Lublin

Dodaj komentarz