Bodo Kox wyróżniony w Cannes

20 maja podczas uroczystej gali w Cannes Bodo Kox odebrał wyróżnienie w konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego scenariusza z Europy Środkowej i Wschodniej. Nagroda przyznawana jest od 2007 roku.

Bodo Kox (źródło: Wikipedia, lic. Creative Commons)

Bodo Kox (źródło: Wikipedia, lic. Creative Commons)

Jury postanowiło wyróżnić Bodo Koxa za scenariusz filmu Człowieka z magicznym pudełkiem. Nagrodzony reżyser znany jest przede wszystkim ze swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu fabularnego Dziewczyna z szafy.

Z kolei nagroda za najlepszy scenariusz powędrowała do bułgarskich autorów – Simeona Ventislavova i Milko Lazarova za film Nanook.
Warto wspomnieć, że w konkursie startowały również dwa inne polskie scenariusze – Wild Roses Anny Jadowskiej oraz Kosovo Game Piotra Głowackiego.

Akcja filmu Człowiek z magicznym pudełkiem Bodo Koxa rozgrywa się w 2027 roku. Bohater za sprawą znalezionego w swoim mieszkaniu radia, cofa się w czasie aż do lat 50. Podczas wręczania wyróżnienia Rada Artystyczna konkursu ScriptTeast podkreślała nowatorskie potraktowanie przez Koxa narracji filmowej. Doceniona została również stylistyczna warstwa filmu.

Nagroda ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego 2015
20 maja 2015 roku
Cannes Film Festival 2015

Dodaj komentarz