• 2015-05-20

Różnica i Powtórzenie

Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na spektakl Różnica i Powtórzenie Macieja Kuźmińskiego, który odbędzie się w 23 maja o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia w Centrum Kultury w Lublinie.

„Powtórzenie”, fot. Katarzyna Machniewicz (źródło: materiał prasowy organizatora)

„Powtórzenie”, fot. Katarzyna Machniewicz (źródło: materiał prasowy organizatora)

Różnica i Powtórzenie to dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuza. Dyptyk składa się z Różnicy, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz Powtórzenia – w wykonania trójki artystów. Różnica to intymny wgląd w dylemat jednostki w zmechanizowanym świecie, próba odnalezienia własnej zagubionej tożsamości, odnalezienia siebie, odpowiedzi na pytanie co jest zmienne: ja czy rzeczywistość wokół mnie. Powtórzenie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy, wydarzeń. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

Życie tworzy różnice i nawet jeśli istnieje reprodukcja to nigdy nie przebiega ona w sposób identyczny. Ja to ja, i ja istnieję tylko w jednym egzemplarzu. Ale świat nie jest, świat się wydarza. Tożsamość nie istnieje. Istnieje poszukiwanie. Wracamy tam, gdzie nigdy nie byliśmy.

Maciej Kuźmiński (ur. 1985) – choreograf i tancerz. Ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki studiów: Master of Arts in Choreography oraz Bachelor in Dance Theatre na konserwatorium tańca współczesnego Laban Centre w Londynie.

Różnica i Powtórzenie

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Dramaturgia, grafika: Adam Hypki
Oświetlenie, scenografia: Michał Mackiewicz
Technik oświetlenia: Marta Seredyńska
Projekt i wykonanie kostiumów: Emil Wysocki
Reżyser prób, asystent: Tomasz Pomersbach

Spektakl Różnica i Powtórzenie
23 maja 2015 roku, o godz. 20.00
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz