• 2015-05-19

Znamy pierwszych jurorów konkursu animacji Ars Independent 2015

Ars Independent Festival 2015, który odbędzie się w Katowicach, zdradza kolejnych gości i jurorów tegorocznej edycji. W jury konkursu animacji zasiądą ubiegłoroczni laureci festiwalu: Paweł Dębski oraz Robbe Vervaeke.

„Drwal”, reż. Paweł Dębski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Drwal”, reż. Paweł Dębski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katowicki festiwal filmu, animacji i gier wideo zaprasza w tym roku do jury konkursu Czarny Koń Animacji młodych i utalentowanych autorów, nagrodzonych w latach ubiegłych podczas konkursu Czarny Koń Animacji. Na Śląsk przyjadą:

  • Paweł Dębski – reżyser, scenarzysta, operator i montażysta, autor m.in. krótkometrażowej animacji Drwal. Nagradzany na festiwalach filmowych od Los Angeles po Hiroszimę. Współpracował z legendą polskiej animacji, Piotrem Dumałą, przy jego najnowszym filmie Hipopotamy.
  • Robbe Vervaeke – belgijski filmowiec i artysta wizualny, eksperymentujący na pograniczach animacji i malarstwa olejnego. Debiutancki Norman uhonorowany został m.in. podczas największego na świecie festiwalu animacji w Annecy. Na co dzień prowadzi szkicownik, w którym rysuje napotkane przypadkowo osoby.

Ars Independent to festiwal debiutujących autorów, skierowany przede wszystkim do młodych twórców.

Wierzymy, że nowe pokolenie animatorów, ze świeżym spojrzeniem, wniesie w konkurs poszukiwanego przez nas ducha Czarnego Konia – komentuje Bartek Sołtysik, koordynator promocji.

Ars Independent Festival 2015
Organizator: Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów
Od 22 do 27 września 2015 roku
Katowice

 

 

Dodaj komentarz