• 2015-05-18

Renata Przemyk: The Best OF

23 maja w Teatrze Leśnym w Gdańsku wystąpi Renata Przemyk ze swoim The Best OF. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Renata Przemyk, fot. A. Powierża (źródło: materiały prasowe)

Renata Przemyk, fot. A. Powierża (źródło: materiały prasowe)

Koncert, z którym wystąpi Renata z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Artystka zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec”, „Bo jeśli tak ma być” oraz kilka piosenek z najnowszej płyty „Rzeźba Dnia”.

Renata Przemyk jest wokalistką, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. W ubiegłym roku świętowała 25-lecie swojej działalności artystycznej.

We wrześniu 2014 roku, nakładem Universal Music Polska, Renata Przemyk wydała nowy, znakomity i ogromnie zróżnicowany album zatytułowany „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczyła i na pewno nikogo nie pozostawiła obojętnym, zdobywając same pochlebne recenzje dziennikarzy i krytyków muzycznych. Według wielu z nich, jest to jedna z najlepszych płyt artystki.

Oto słowa samej artystki dot. tego krążka:

Rzeźba dnia to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi.

Koncert Renaty Przemyk, The Best OF
23 maja 2015 roku
Teatr Leśny
Gdańsk

Dodaj komentarz