• 2015-05-18

2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych

23 maja w Gdańsku i 24 maja w Zblewie odbędzie się 2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych.

2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych (źródło: materiały prasowe)

2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych (źródło: materiały prasowe)

Przemarsz orkiestry dętej zawsze jest wyjątkowym wydarzeniem – rytm, głośna muzyka, mundury, marszowy krok dostarczają widzom i słuchaczom wielu wrażeń. 24 maja wrażeń tych na pewno nie zabraknie mieszkańcom Zblewa – w tym dniu odbędzie się 2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych. Do tego urokliwego miasteczka na Kociewu zawita kilkanaście orkiestr z Polski i zagranicy.

Podobnie jak w zeszłym roku festiwalowy dzień rozpocznie się przemarszem ulicami Zblewa. Po dojściu do Placu 700-lecia zespoły zaprezentują przemarsz paradny oceniany przez jury. Następnie pod batutą przewodniczącego jury Ireneusza Stromskiego wykonanych zostanie pięć, ważnych dla Pomorza, Polski i Krajów Nadbałtyckich hymnów. Potem Orkiestry, w ramach konkursu estradowego, zaprezentują utwory obowiązkowe i ze swojego repertuaru.

Dzień wcześniej, 23 maja, cześć orkiestr przemaszeruje ulicami Gdańska: Długi Targ, Długa na Targ Węglowy, uświetniając paradę Święto Miasta Gdańska. Przemarsz rozpocznie się pod Zieloną Bramą, zakończy się na Targu Węglowym, gdzie orkiestry wykonają 5 hymnów.

2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych
23 maja 2015 roku
Gdańsk
24 maja 2015 roku
Zblewo

Dodaj komentarz