Wielkoformatowe kompozycje malarskie w Opolu

Od 14 maja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu można oglądać malarstwo Patrycji Kucik.

Patrycja Kucik „Zanurzenie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patrycja Kucik „Zanurzenie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komentarz autorski do wystawy: Zanurzenie to wieloelementowa kompozycja malarska, która najpierw zdominowała mój dom, teraz spenetruje przestrzeń galerii. Od płaskości do przestrzenności, od czerni do koloru – czy w drugą stronę – w stronę zaniku porowatych faktur i zatracenia informacji niesionej przez barwę. Bez względu, w którą stronę ten proces następuje, jest wszechogarniający.

Moje malarstwo to rozważania na temat koloru i faktury, wzajemnych kontrastów między nimi, oraz ich współistnienia w kompozycji malarskiej. Duże powierzchnie koloru, podziały wychodzące poza ramy płótna wizualnie wkraczają do wnętrza, w którym są prezentowane. Wkraczają też do wnętrza odbiorców, stając się w obydwu przypadkach jego integralną częścią.

Zdecydowana kompozycja i delikatne niuanse, pełne sprzeczności, a jednocześnie tworzące doskonałą całość. Malarstwo wymykające się poza ramy obrazu, intensywnie oddziałujące na zmysły jak i na przestrzeń. Wielkoformatowe, walczące lub dopełniające się kompozycje, chcące zaistnieć w coraz to nowych układach.

Faktura, kolor, ruch – wokół tych zagadnień koncentrują się moje malarskie poszukiwania. Porowate – gładkie, ciepłe – zimne, statyczne – dynamiczne, piony – poziomy to to, co najbardziej kocham.

Patrycja Kucik, Zanurzenie
Wystawa czynna od 14 maja do 7 czerwca 2015 roku
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz