Codziennie w Galerii Pod Napięciem

26 maja w Galerii Pod Napięciem w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Codziennie. Swoje prace pokażą na niej Agata Hejchman, Martyna Majda oraz Monika Malinowska.

Wystawa „Codziennie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Codziennie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa jest prezentacją fotograficznej twórczości trzech osób, które łączy podobny obszar zainteresowań oraz osobista więź, a różni sposób widzenia rzeczywistości. Agata Hejchman tworzy zapis codzienności, która, składając się z pozoru z nieznaczących, ulotnych momentów, przetworzona na obraz tworzy całość nacechowaną specyficzną atmosferą.

Martyna Majda odkrywa więź łączącą człowieka i środowisko, starając się ukazywać uczucie dwoistości, które towarzyszy istocie ludzkiej, żyjącej w oderwaniu od świata naturalnego, jednocześnie będąc jego integralną częścią. Monika Malinowska konsekwentnie, od kilku lat, buduje fotograficzne dzienniki z podróży. Dokumentuje przypadki i osobiste odkrycia, oswajając nieznaną lub obnażając bliską i swojską rzeczywistość. Autorki studiują w Pracowni Fotografii 1 w Katedrze Multimediów łódzkiej ASP.

Wystawa Codziennie
Artystki: Agata Hejchman Martyna Majda, Monika Malinowska
Kurator: Dominika Sadowska
Od 26 maja do 21 czerwca 2015 roku
Wernisaż: 26 maja 2015 roku, godzina 15.15
Galeria Pod Napięciem
Łódź

Dodaj komentarz